«Перша благодійна школа»: Адаптація підлітків-переселенців

Кожного з мешканців столиці та інших міст так чи інакше турбує питання психологічного і матеріального стану людей, що прибувають у місто з окупованих територій. Проект створений для адаптації дітей підліткового віку та надання їм можливості безкоштовного здобуття професії.
Люди, що приїздять з війни, досить часто, хоч і мають безліч проблем, бувають закритими до спілкування. Найбільш руйнівними для особистості такої людини є стрес та непевність у майбутньому.
Крім психологічних, ці люди стикаються з матеріальними проблемами. Таким чином багато дітей з подібних сімей не мають шансів на вищу освіту та гідну роботу через скрутне становище батьків.

Ідея

«Перша благодійна школа» абсолютно безкоштовно надасть можливість підліткам пройти курс базової підготовки для отримання професій, пов’язаних із кінним спортом:
- Грум (конюх);
- Коновод;
- Берейтор (помічник спортсмена).
Кінний спорт надає людині базові психологічні навички, аби подолати невпевненість та бути успішною у сучасному світі:
- Впевненість в собі та стійку самооцінку;
- Вміння долати перешкоди (не лише в прямому сенсі);
- Відповідальності;
- Стабільну психіку, імунітет до стресу;
- Здатність швидко приймати рішення.

Наведені професії можуть бути гарною альтернативою звичним робітничим спеціальностям, оскільки працевлаштування на спортивних базах передбачає надання житла та харчування, що особливо актуально для людей, які втратили власні помешкання.
Крім вітчизняної кінної інфраструктури, що активно розвивається (лише під Києвом більше 20 стаєнь та змагання відбуваються майже щотижня), країни близького та далекого зарубіжжя відчувають попит на наведені спеціальності. Наприклад, в Британії середня платня наведених спеціалістів складає 4-5 тисяч фунтівю

Навіть якщо дитина прийме рішення не працювати в спорті, тренування з подолання перешкод з точки зору роботи із психікою подібні до методу коучінгу (людина уявляє себе по той бік перешкоди і сама знаходить кращій спосіб саме там опинитися). Відпрацьовані таким чином навички роботи із перешкодами можуть бути перенесені у повсякденне життя. Отримана емоційна врівноваженість може бути поштовхом для відкритості у спілкуванні на болючі теми та подальшої роботи із психологами.

Можливості програми в рамках бюджету проекту – до 20 студентів на рік.

За допомогою сайту школи та сторінок у соцмережах психологи та волонтери, що працюють з переселенцями (або самі претенденти) зможуть лишити заяву на навчання, спонсори – лишити допомогу, інші клуби – долучитися до програми (франчайзинг).

Бюджет проекту

200 000 грн для запуску. Проект розрахований на самоокупність.

Голосуй за проект

Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.