A. ПРОГРАМА КОНКУРСУ
Організатори: Фестиваль міських проектів «PRO місто»
Співорганізатори: Громадянська платформа «SocialBoost»
1. Мета
Виявлення та сприяння кращим стартапам, які сприяють перетворенню Києва на місто, комфортне для людей.
2. Ідея
Комфортні міста приваблюють та утримують висококваліфіковані кадри, інвесторів і туристів, які, у свою чергу, виводять розвиток міста на ще вищий рівень. Тому місто зацікавлене у новаторських реалістичних ідеях, спрямованих на його гуманізацію. В рамках конкурсу Best Urban Social Startup ми шукаємо як локальні, так і загальноміські проекти, які відповідають на певний суспільний запит, є інноваційними для Києва та України й у перспективі матимуть масштабний соціальний ефект. Учасники конкурсу отримають нагоду вдосконалити власні проекти, довести їх до етапу реалізації та, зрештою, вийти на якісно новий рівень розуміння потреб сучасного міста та його мешканців. Ми віримо, що конкурс надихне багатьох ініціативних та творчих людей долучитися до київського урбан-руху. Залучення нових учасників та популяризація конкурсу серед громади сприятиме більш відповідальному ставленню до міста й позитивним змінам у міському середовищу.
3. Завдання
Запропонувати ініціативний проект з впровадження позитивних змін у міському просторі Києва, який матиме очевидний соціальний ефект та буде реалізований у визначений термін (до 1 року) та в межах певного бюджету (у розмірі конкурсної винагороди).
4. Учасники
До конкурсу запрошуються громадські організації, архітектори, урбаністи, IT-активісти, стартапери, експерти з питань сталого розвитку міста та його енергетичних систем, представники соціально-відповідальних компаній, громадські активісти та всі небайдужі.
5. Вимоги до конкурсних проектів
- Проект має стосуватися змін громадського простору Києва та демонструвати бережливе ставлення до міського середовища та / або його енергетичної інфраструктури.
- Проект має включати IT-складову: web-cайт, мобільну аплікацію, “розумний” гаджет, аплікацію для соціальних мереж тощо.
- Проект має знаходитись на стадії ідеї, тобто його пілотний запуск ще не здійснювався. Посилання на прототип вітається.
- Проект або його пілотна складова мають бути реалізовані в рамках бюджету призового фонду; або має бути зазначений додатковий наявний ресурс, підтверджений документально (напр. меморандумом про наміри з інвестором/донором).
- Проект має призводити до сталих позитивних змін у житті городян та / або вирішувати одну / декілька важливих проблем.
- Проект, що претендує на додатковий грант Інституту енергоефективності України має створювати умови для заощадження енергоресурсів міста та / або сприяти їх ефективнішому використанню.
6. Критерії оцінки проектів
Оцінка значення для міського простору
Сприяння позитивним змінам у міському середовищі та більш відповідальному ставленню городян до міста.
Оцінка впливу
Наявність позитивного соціального ефекту. Масштаб змін, до яких призводить проект має перевищувати обсяг витрачених зусиль.
Оцінка потенціалу
Висвітлення перспектив подальшого розвитку проекту. Проект вже вирішує конкретну проблему або створює умови для її вирішення в майбутньому або сприяє вирішенню низки інших проблем.
Оцінка затребуваності
Наявність соціального попиту на проект. Люди будуть користуватися запропонованими рішеннями або продуктом без додаткової реклами.
Оцінка інноваційності
Новаторський підхід до вирішення проблеми у порівнянні з тим, як вона вирішувалась до того.
Оцінка реалістичності
Здатність проекту чи його пілотного етапу бути реалізованими впродовж року визначеним коштом (у розмірі конкурсної винагороди).
Оцінка презентації
Інформативність презентації та грунтовність запропонованого рішення.
Оцінка команди
Здатність команди реалізувати проект.
Для проектів, що претендують на додатковий грант Інституту енергоефективності України:
Оцінка впливу на енергоефективність міста
Вплив проекту на підвищення енергоефективності інфраструктури міста та / або об’єктів, на які він спрямований. Подолання технологічних та поведінкових бар’єрів до впровадження заходів з енергозбереження. Популяризація бережливого споживання енергоресурсів міста.
B. УМОВИ КОНКУРСУ
1. Подача проектів
Подача проектів відбувається виключно через сайт конкурсу до 10 травня 2015, 18.00 (за київським часом). По завершенню цього часу заявки та проекти прийматись не будуть.
2. Склад конкурсного проекту
Конкурсний проект складається з:
- текстових матеріалів — заповнена форма на сайті конкурсу
- презентації — шаблон на сайті конкурсу
В разі включення проекту до десятки фіналістів з 12.05 до 28.05 конкурсант має підготувати графічні матеріали для презентації проекту на вистаці фестивалю міських проектів “PRO місто” - планшет в електронному вигляді (приклад планшету на сайті конкурсу)
Мова подачі: українська.
3. Відбір переможців конкурсу
Подані на конкурс проекти проходять попередню експертизу оргкомітетом конкурсу на відповідність умовам конкурсу. Після подачі конкурсного проекту він оприлюднюється на сайті конкурсу та відкривається для online-голосування.
Підсумки online-голосування підбиваються 10.05 та в разі, якщо декілька проектів отримають однаковий рейтинг від професійного журі голос громадськості буде вирішальним при відборі десятки фіналістів.
11.05-12.05 відбувається сесія журі, результати голосування журі та перелік фіналістів конкурсу будуть оголошені на сайті конкурсу та надіслані учасникам конкурсу 12 травня 2015 р. електронною поштою.
31.05 відбуваються публічні презентації проектів фіналістів конкурсу, за результатами яких журі визанчає переможця та присуджується спеціальні премії від партнерів.
4. Оприлюднення проектів
Подані проекти оприлюднюються на сайті конкурсу. Десятка фіналістів робить вдікриту презентацію своїх проектів під час фестивалю міських проектів “PRO місто”. За підсумками презентацій журі обирає один проект-переможець. Також проекти фіналістів представляються на виставці фестивалю.