Біореактор Demetra

В сучасному світі, як бачимо, наявний класичний парадокс: всі наші сучасні екологічні біди не в тому скільки й що людина бере в природи, а скільки й що вона їй віддає. Саме ця “віддача” і спричинила ту катастрофічну ситуацію, яку ми намагаємося подолати.
Вказаний парадокс — результат дотеперішнього господарювання людства. Адже неупереджений погляд свідчить про те, що при наріканнях на нестачу ресурсів, людство аж захлинається від їх надлишків, щоправда ним же перетвореним у сміття.
Ще в 500 р. до н.е. в Афінах був прийнятий чи не перший в історії закон, який забороняв викидати сміття на вулицях, а змушував робити це за містом, на відстані однієї милі від міської стіни. І хоча з часом було прийнято багато інших потрібних  законів, виявилося, що кожен намагається викинути сміття за “милю” від власного житла, незважаючи на милі сусіда. Оскільки нас на планеті 5 мільярдів, для кожного землянина миль не настачиш. Так смітником, по суті, стала вся планета.
Сміття нині є скрізь, і сміття є різне. Старі порваті джинси і кісточка від яблока, минулорічна газета і невикористана їжа, зачерствілий хліб, сухі квіти від коханого. Все, що створює людина, і все з чого вона це створює, опиняється, зрештою, на звалищах. Саме звалища, смітники — чи не найпомітніший, найпоказовіший атрибут нинішньої людської цивілізації. Сміття є в містах і в селах, на полях і в воді, в глибинах океану, і на найвищій горі планети — Джомолунгмі, актуальною вже стала проблема засмічення ближнього космосу.
Чи можна змінити становище? Мабуть, що так. Сьогодні найпоширенішими способами утилізації сміття є його спалювання або перероблення на будівельні матеріали. Проте обидва ці методи можуть лише тимчасово зняти напругу. Кардинальне ж розв’язання проблеми в іншому: ліквідації самих цих понять “сміття”, “відходи”, через переведення їх у розряд сировини. Йдеться про включення таких продуктів у технологічні процеси з тим, щоб утилізувати відповідні матеріали, отримувати з них потрібні людині вироби. Ідеальною в цьому плані структурою була б замкнена, екологічно чиста всепланетна система виробництва.

Ідея

Стильний та інтелектуальний біореактор Demetra, що покликаний змінити суть та відношення людини до навколишньго середовища та ввести в масову моду піклуватись про нашу спільну домівку- планету і  відродити уже давно не придатні до життя ділянки планети—від пустель Сахари до Техасу, та зробитти безпечними грунти Чорнобиля.  І внести вагомий вклад з боротьбою з голодом в депресивних, неродючих районах

Бюджет проекту

200 000

Голосуй за проект

Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.