UBIS. Ukrainian Building Independent Scale

В Україні відсутня незалежна система оцінки якості будівництва і рівня комфорту житла, яка була б простою і зрозумілою для споживача. Судячи з доступних джерел (сайти забудовників, брошури і реклама) всі житлові комплекси мають «однаково високу якість». Тому потенційні покупці вимушені вибирати за простими критеріями: район розміщення, кількість кімнат і ціна. Як наслідок, через необізнаність споживача про те «як має бути», у забудовників відсутня мотивація покращувати стандарти будівництва, впроваджувати енергоефективні технології, підвищувати комфорт побудованих ними приміщень та ін.

Ідея

Створення незалежного будівельного стандарту з простою і зрозумілою класифікацією житлових будівель на основі вимог, що безпосередньо впливають на комфорт. Для забудовників та проектувальників буде розроблена розширена версія стандарту з конкретними вказівками на заходи, що забезпечать високий рівень комфорту.

Серед принципових важливих критеріїв розглядаються:
- Місце розташування будівлі та розвиток інфраструктури поблизу. Віддаленість від парків, дитячих площадок, спортивних об’єктів, кількість паркомісць для власників та гостей і т.д.
- Архітектурні рішення. Раціональність планувань, наявність місць під кондиціонери, дизайн дитячих та спортивних площадок і благоустрій в цілому.
- Звукоізоляція і теплоізоляція. 
- Впровадження енергоефективних технологій, що впливають на зниження комунальних платежів та збалансовують використання енергоресурсів в цілому.
- Величина додаткової вартості за м2 - умовна величина коштів, яку необхідно витратити на приведення квартири у стан «нульової готовності», тобто на доробку того, що «криво» виконав забудовник.
- Екологічні фактори: якість матеріалів, води та ін.

Кінцевим результатом буде створення інтернет-ресурсу з базою будівель, що пройшли сертифікацію за стандартом UBIS, з детальними роз’ясненнями суті кожного критерію та системи оцінювання. Для проектувальників та забудовників буде запропоновано проходження експертизи для стадії «Робоча документація» та на етапі введення в експлуатацію.

Широке впровадження системи UBIS дозволить суттєво підвищити якість будівництва та архітектури, зручність та збалансованість міста.

Для громадян, UBIS – джерело достовірної інформації та спрощення пошуку і вибору житла. 

Для проектувальників та архітекторів, UBIS – інструмент захисту проти тиску з боку замовника будівництва, який спонукає до максимального здешевлення будівництва.

Для забудовників, UBIS – це дисциплінуючий фактор, так як перспектива опинитися на дні рейтингу вплине на продажі. Стимул звертати більше уваги на інфраструктуру та ландшафтний дизайн

Схожі стандарти (LEED, BREEAM та ін) вже успішно впроваджені і інших країнах, а світова тенденція до сталого розвитку стає дедалі популярнішою серед широкого загалу. Таким чином, UBIS –  необхідний інструмент для підвищення комфорту мешканців великих міст в Україні.

Бюджет проекту

200 000 грн

Голосуй за проект

Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.