Служба моніторингу стану підземних комунікацій.

Більша частина підземних комунікацій міста не обстежується ніким і ніколи, окрім невеликої групи людей- дигерів. Стан підземних зливосточних колекторів, дренажних систем тощо надзвичайно занедбаний, що призводить до регулярних провалів доріг, жертв серед людей, а також  до забруднення навколишнього середовища.
Наприклад, якщо зливосточний і каналізаційний колектор проходять під землею поруч, і обидва колектори пошкоджені ( досить поширений випадок), то нечистоти потрапляють у зливосточний колектор, а звідти, без фільтрації, в Дніпро.
Якщо дренажна штольня, або зливосточний колектор пошкоджено під час паводку, і в його стелі утворена щілина, то за деякий час навколо нього утворюється порожнеча, а згодом воронка, в яку провалюється поверхня.
Під час аварій теплових мереж досить часто гаряча вода не витікає на поверхню, а тече підземними річками, дарма підігріваючи навколишнє середовище.

Ідея

Створення служби моніторингу підземних споруд: команди, що складається з людей, які звикли до роботи в підземних умовах: спелеологів та дигерів значно полегшить теперішній стан підземних комуінкацій.
Під час обстеження можуть бути виявлені різноманітні пошкодження, для ліквідації яких будуть викликані відповідні міські служби: Водоканал, Автодор, та інші.
У випадку виявлення загрози провалу поверхні, територія, що знаходиться під загрозою, буде огороджена,  що може врятувати життя людей. У випадку порушень, пов’язаних з зловмисним скиданням неочишених стоків у підземні річки буде сповіщена екологічна прокуратура, що може запобігти отруєнню водоймів.

Бюджет проекту

150 тис. грн.

Голосуй за проект

Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.