
Наші міста та рівень життя в них застряг між радянським минулим та досвідом західних країн. Радянський міський простір, увійшовши в еру капіталізму, не досяг успіху ані в укоріненні демократії, ані в побудові громадського суспільства. В результаті пострадянське суспільство збільшило рівень економічного розшарування та соціального відчуження населення. Більш за все постраждали спальні райони. Величезні простори між будинками не відповідають людському масштабу. Задумані як суспільні простори, в реальності вони стали пустирями для усіх і ні для кого одночасно. Населення спальних районів, найчисленніше в Києві та інших українських містах, зіштовхується із відчуженням місця, в якому вони проживають та людьми, з якими вони щодня перетинаються у подвір’ї. Пасивність переважає в наших дворах. Навіть коли рідкі активісти вирішують змінити ситуацію – механізму реалізації та втілення їхніх ідей не існує.
Ідея
Тому ми хочемо створити умови, що сприятимуть для комунікації та соціалізації. Так, ми прийшли до ідеї фестивалю connecTABLE як відправної точки соціалізації. Звертаючись до традиційної культури розмови, спільного обіду та родинної атмосфери, ми уявили собі довгий стіл як символічне місце для спілкування. Стіл, наповнений різноманітними ігровими та освітніми активностями, надасть мешканцям привід для спілкування. Так як це не просто спонтанне свято вихідного дня, а й комплексна робота над кожним двором, підготовка фестивалю проходитиме в кілька етапів таких, як: - соціально-просторове дослідження двору,
- проведення кілька майстер-класів та заходів для виявлення ініціативної групи мешканців,
- розробка програми фестивалю спільно з жителями двору. Програма фестивалю буде змінюватися в залежності від потреб двору і його жителів.
Розпочавши з малого – ініціативи сусідства, ми апелюємо до самостійності, відповідальності та боремося з пасивністю. Ми сподіваємося, що з часом подібні соціальні проекти внесуть відчутний внесок в зміну структури муніципальних та міських програм та існуючої ситуації управління та економіки міста.
Бюджет проекту
200 тисяч на проведення проекту у трьох дворах
Голосуй за проект
Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.