КАРТА МІСТА БЕЗПЕЧНОГО ДЛЯ ДІТЕЙ

Одним із індикаторів комфортного міста є наявність великої кількості людей, які проводять свій вільний час в громадському просторі, а особливо знаходження в ньому дітей та людей похилого віку. Діти є однією з незахищених категорій населення і для них місто, представляє велику небезпеку. Основними небезпечними місцями та факторами у міському просторі є: вулиці і автомобілі, будівельні майданчики і пустирі, сміття, бродячі собаки, дитячі майданчики в невідповідному стані і т.д. Зробити місто безпечним і комфортним – основна задача цієї програми.

Ідея

«Карта міста безпечного для дітей» має стати одним з інструментів змін в міському середовищі з урахуванням точки зору дітей, батьків, педагогів при співпраці з різними структурами міста (організаціями, що можуть позитивно вплинути на реалізацію проекту). Проектом передбачається створення базової Карти міста безпечного для дітей, з визначенням процедури створення і роботи її на різних етапах. Після проведення певного моніторингу міського середовища базова Карта буде включати в себе деяку кількість нанесених позначень небезпечних і комфортних факторів і місць для перебування дітей і родин з дітьми і буде винесена для широкого загалу на обговорення.
В подальшому, для більш ефективної роботи, рекомендується перехід від базової до інтерактивної версії Карти. Проводячи моніторинг міського середовища, мешканці  зможуть виявляти небезпечні об’єкти як в місті в цілому, так і в окремих дворах, будинках, під’їздах, на щоденних маршрутах пересування дитини (наприклад, «дім – школа – дім»). В інтерактивному режимі населення зможе здійснювати контроль за ліквідацією небезпечних факторів і перетворення небезпечних місць в безпечні. Також проект включає в себе збір інформації про комфортні і безпечні зони міського простору, в яких можуть перебувати діти. Інформація вноситиметься мешканцями самостійно. Заявки про несприятливі місця  для знаходження дітей та родин з дітьми направлятимуться до відповідальних служб, які мають вирішити проблему. За вирішенням проблеми мешканці можуть слідкувати завдяки Карті, на якій позначатиметься стан проблеми.

Бюджет проекту

200 тис. грн.

Голосуй за проект

Голосування припинено. Задля запобігання подальшого голосування через соціальні мережі, ми зафіксували кількість голосів станом на 18:00 10 травня окремим документом.